Wiadomości i Informacje - Rynek mleczarski

Zimą poziom cholesterolu w organizmie zaczyna rosnąć, ponieważ jest to czas, kiedy mniej się ruszamy, a nasza dieta obfituje w wysokokaloryczne, tłuste potrawy.

 

U kresu zimy jest on najwyższy. Warto więc już dziś zatroszczyć się o swoje zdrowie i podjąć walkę z tym cichym wrogiem.

 

Wiadomo, że skuteczna profilaktyka antycholesterolowa pomaga odzyskać lepszą kondycję zdrowotną. Jej podstawą jest urozmaicona, dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna.

Dieta dla serca powinna być przede wszystkim uboga w tłuszcze oraz cholesterol. Dlatego warto zrezygnować lub znacznie ograniczyć takie produkty, jak: masło, tłuste mięsa i wędliny czy pełnotłusty nabiał. Bardzo wskazane jest natomiast jedzenie ryb, co najmniej 2 razy w tygodniu. Zawierają one wielonienasycone kwasy tłuszczowe, których organizm nie potrafi sam wytworzyć, a które są niezbędne do budowy i funkcjonowania każdej komórki organizmu. W naszym menu nie powinno też zabraknąć warzyw i owoców - są one cennym źródłem przeciwutleniaczy oraz dostarczają dużych ilości błonnika pokarmowego, który zmniejsza wchłanianie spożytego tłuszczu i cholesterolu. Ważną rolę w diecie odgrywają sterole roślinne. To dzięki nim organizm wchłania mniejszą ilość cholesterolu. Jednak ilość steroli roślinnych, jaką codziennie spożywamy, jest niższa niż niezbędna do ich skutecznego działania. Dlatego przy podwyższonym poziomie cholesterolu do codziennej zdrowej diety warto włączyć produkty z ich dodatkiem. Danacol zawiera odpowiednią ilość steroli roślinnych, które skutecznie ograniczają wchłanianie cholesterolu i ułatwiają jego wydalanie z organizmu. Ponadto, Danacol jest dostosowany do wymogów żywieniowych osób z podwyższonym poziomem cholesterolu  nie zawiera dodatku cukrów, a wyłącznie naturalnie występujący cukier mleczny  laktozę. Ma także niską zawartość tłuszczu. Teraz Danacol jest dostępny aż w trzech wariantach: Danacol Biały, truskawkowy oraz brzoskwiniowy.
Dieta to nie wszystko - bardzo ważną rolę w profilaktyce antycholesterolowej odgrywa też ruch. Regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny wpływa korzystnie na obniżenie całkowitego poziomu cholesterolu, a także na wzajemne proporcje między "złym" (LDL), a "dobrym" (HDL) cholesterolem we krwi.

Szukaj w katalogu firm

Nowe Firmy w Bazie Firm

Porady - branża spożywcza