Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

bizerba_2

Na targach EuroShop 2011 Bizerba zaprezentowała elastyczne rozwiązanie systemowe dla gastronomii

Balingen, 26 lutego 2011 – Pod hasłem “Open World” Bizerba orientuje się na globalne partnerstwo. Cel: połączenie specjalistycznych kompetencji międzynarodowych przedsiębiorstw, które są globalnymi liderami rynkowymi w swoich branżach z kompetencjami koncernu Bizerba w zakresie systemowych rozwiązań. Na targach EuroShop ten paradygmat był szczególnie widoczny.  Bizerba w kooperacji z firmą Procom z Darmstadt zaprezentowała modułowe rozwiązanie POS dla sieci gastronomicznych, placówek zbiorowego żywienia, kuchni centralnych, mobilnego handlu czy restauracji fastfood.

Instalacja składa się z modułowego rozwiązanie POS Bizerba „K-class flex” i oprogramowania iPOS firmy Procom, specjalizującej się w konceptach IT dla gastronomii. Pokrywa ona wszystkie biznesowe procesy: od przyjęcia zamówienia za pomocą mobilnej platformy przez komunikacje kelnerów z kuchnią po zarządzanie stolikami i generowanie  rachunków. Oprócz mobilnych platform system integruje szeroki zakres peryferyjnych urządzeń: czytniki kart magnetycznych, skanery i urządzenia EC, transpondery elektroniczne a nawet ekspresy do kawy. Ponieważ system jest zaprojektowany wg otwartych standardów może być rozbudowywany wg potrzeb w dowolnej chwili.

 

Bizerba K-class flex i Procom Orderman „Sol-System”

Bizerba K-class flex i Procom Orderman „Sol-System”

Wprowadzenie ponad 1000 systemów już w kwietniu 2011

"Rozwiązanie jest już pomyślnie testowane w europejskich restauracjach. W tej postaci dedykowane jest dla sieciowych operatorów w branży gastronomicznej. Wprowadzenie na rynek około 1000 systemów rozpocznie się w kwietniu 2011“, mówi Peter Laudien-Weidenfeller, dyrektor Global Retail Sales w firmie Bizerba.

Ponieważ „K-class flex” to nowoczesny modułowy projekt POS, właściciele palcówek gastronomicznych dokonują wyboru pomiędzy różnymi komponentami systemu inwestując zgodnie z rzeczywistymi potrzebami. Centralna jednostka operacyjna z CPU, pomosty wagowe, kasa z szufladą kasową, wyświetlacz operatora  w trybie “touchscreen” oraz wyświetlacz klienta 12’ i 7’’ bądź drukarki mogą być pozycjonowane i kombinowane wzajemnie w miarę potrzeb, dostępnego miejsca czy funkcji, jaką mają spełniać poszczególne komponenty. Tym sposobem klient może otrzymać terminal informacyjny z lub bez drukarki, punkt etykietowania towarów, stanowisko kasowe checkout bądź kompletny system wagowy. W przyszłości rozwiązanie Bizerba będzie mogło funkcjonować w małych zakładach przetwórczych i piekarniczych, które posiadają własne snakbary.


Premiera na targach EuroShop 2011 w Düsseldorfie

K-class flex z oprogramowaniem firmy Procom zaprezentowano na targach EuroShop 2011. Na stoisku firmy Bizerba zwiedzający mogli sprawdzić precyzyjną funkcjonalność całego system. Za pomocą mobilnych urządzeń kelner przyjmuje zamówienie i wysyła je do systemu drogą radiową. Dane są rejestrowane i zapisywane, przydzielane do odpowiedniego stolika i wysyłane do drukarki albo wyświetlacza na kuchni. W systemie wystawiany jest końcowy rachunek. Bezpieczeństwo konceptu dopełnione jest poprzez przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi (intuicyjne operacje dotykowe) oraz swobodne możliwości konserwacji sprzętu. Projekt oparty jest o montażowe standardy VESA.

 

Nowa orientacja biznesowa kreuje synergię

Hasło Open World to centralny punkt polityki biznesowej oraz bieżąca orientacja koncernu Bizerba. "W przyszłości Bizerba będzie oferować już nie tylko rozwiązania hardware i software, ale także wiedzę specjalistyczną i doświadczenie płynące z kooperacji z globalnymi partnerami” – mówi Laudien-Weidenfeller. Dostawcy, którzy nie mają w swojej ofercie systemów wagowych mogą już dziś spełniać wymagania swoich klientów posiadających kuchnie, restauracje czy serwis gastronomiczny. Współpraca Bizerba z firmą Procom jest przykładem synergii, która tworzy "unikalne możliwości dla przedsiębiorstw, partnerów a w szczególności dla klientów z całego świata”, konkluduje Laudien-Weidenfeller.

 

Bizerba w profilu

Bizerba to przedsiębiorstwo technologiczne o zasięgu globalnym, oferujące rozwiązania z zakresu ważenia, komunikacji oraz serwisu spożywczego dla handlu, przemysłu i logistyki. Grupa jest obecna w 89 krajach i zatrudnia ponad 3,000 pracowników w bezpośrednim i pośrednim kontakcie z klientem.  Przedsiębiorstwo powstało w 1866 roku w Balingen. Dzięki inwestycjom R&B oraz nowoczesnej ofercie usług serwisowych koncern Bizerba jest globalnym liderem w wielu dziedzinach i branżach. Na całym świecie innowacyjne produkty Bizerba wpływają na rozwój techniki użytkowej i postęp technologiczny.


Siedziba koncernu znajduje się w Balingen w Niemczech. Firma posiada 41 spółek zagranicznych, również spółkę-córkę działającą od 2005 roku na terenie Polski. Zakłady produkcyjne grupy mieszczą się w Meßkirch i Bochum (Niemcy), kolejne to Wiedeń (Austria), Pfäffikon (Szwajcaria), Mediolan (Włochy), Shanghai (Chiny), Mumbai (Indie), Forest Hill (USA) oraz San Louis Potosi (Meksyk).