Maszyny / Urządzenia

Przepisy kulinarne

Wiadomości i Artykuły na temat Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego, Produkcja żywności w Polsce

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Systemy inspekcji X-ray oraz waga kontrolna z Ishida Europe wspomagają utrzymanie najwyższych standardów jakości dla nowej luksusowej odmiany lodów. Kontrola X-ray stanowi zabezpieczenie przed ciałami obcymi, a waga kontrolna zapewnia poprawną wagę.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Postępująca industrializacja nieustannie prowadzi do zagęszczenia zabudowy i wzrostu liczby mieszkańców rozwijających się miast. Jednocześnie zamieszkujemy coraz bliżej obiektów przemysłowych, które generują uciążliwe dla nas zapachy. Oczyszczalnie ścieków, śmietniki komunalne i osiedlowe, wysypiska, zakłady przetwórstwa spożywczego i chemicznego, a także restauracje, to obiekty, które szczególnie dają nam się we znaki. A jak z uciążliwymi zapachami walczyć?

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy jest jednym z największych przemysłów na rynku globalnym. Funkcjonuje on zarówno w formie wielkich firm międzynarodowych, jak i małych przedsiębiorstw lokalnych, jednak jakkolwiek by na to nie patrzeć, bardzo istotną rolę odgrywają tu maszyny, bez których wielu produktów spożywczych nie uświadczylibyśmy na pólkach sklepowych. Kto je produkuje? Oto lista największych firm!

Technologie przemysłu spożywczego

FiltryWspółczesny przemysł spożywczy pełnymi garściami czerpie z dobrodziejstw technologii, bez których poziom zaawansowania wytwórczości nie wzniósłby się na obecny poziom. Wciąż ulepszane hale produkcyjne wyposażone w taśmociągi, mieszalniki, chłodziarki czy maszyny tnące i inne – wszystko to sprawia, że proces produkcji w branży spożywczej ulega systematycznej mechanizacji.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Instalacje w przemyśle spożywczymPojęcie instalacji przemysłowych jest jednym z najszerszych i najbardziej pojemnych pojęć związanych z wytwórczością i przemysłem, zawiera ono w sobie bowiem nie tylko urządzenia, maszyny i aparaturę najróżniejszego rodzaju, ale też linie przesyłowe różnego rodzaju mediów, począwszy od gazów, poprzez ciecze, aż do ciał stałych.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Warszawa, 18 września 2014 – Roboty Universal Robots znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Przedsiębiorcy z branży spożywczej również postawili na lekkie, elastyczne roboty UR.

Słodka robota – UR 5 w cukrowni Nordic Sugar AB

Szwedzka Cukrownia Nordic Sugar AB, jedna z największych w Europie, zainstalowała w swojej fabryce 3 roboty Universal Robots.

 

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Sprawdzony dostawca, Tubes International powraca z kolejnym niezawodnym wężem dla branży spożywczej. Foodstar/SD, bo o nim mowa, to wysokiej jakości wąż ssawno-tłoczny przeznaczony do transportu żywności, a w szczególności mleka. Bezkonkurencyjny w swojej klasie nie tylko za sprawą konstrukcji, ale także bezpieczeństwa.

FOODSTAR Z BLISKA


Ze względu na swoje zastosowanie, wąż wykonany jest z gumy NBR, pozbawionej jakiegokolwiek zapachu oraz smaku.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Wyposażenie naszego zakładu zostało rozszerzone o nowoczesne urządzenie do cięcia strumieniem wody ECKERT OPAL WCS.
Cięcie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem jest stosowane w przemyśle od około 40 lat. Polega ona na wykorzystaniu skoncentrowanej energii strugi wody lub wody z dodatkiem ścierniwa. Elastyczność procesu pozwala na zastosowanie go w przedsiębiorstwach gdzie wykonywane są duże ilości detali jak i w miejscach gdzie wymagana jest produkcja jednostkowa.
Metoda jest bardzo uniwersalna i znajduje zastosowanie praktycznie przy cięciu każdego typu materiałów.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Zdjecie DaiTec-Conti-TDS firmy YSTRAL

ystral DaiTec-Conti-TDS dla zasysania i dyspergowania proszków w płynach bez aglomeratów i bez powstawania zapylenia na produkcji...

 

O urządzeniu:

Maszyna ta została zaprojektowana specjalnie dla branży spożywczej. Niewątpliwymi jej atutami są :higieniczne wykonanie oraz specjalny stół zasypowy ze zintegrowanym podajnikiem, położonym na standardowej wysokości pracy.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Sealed Air Cryovac® wprowadza platformę integracyjną PakFormance® – nowe narzędzie do zarządzania linią produkcyjną w zakładach spożywczych.

Firma Sealed Air opracowała specjalną platformę integracyjną dla zakładów spożywczych – PakFormance® – która daje producentom żywności możliwość zarządzania linią produkcyjną, prowadząc do znacznego obniżenia kosztów operacyjnych i zwiększenia wydajności produkcji.

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

produkty marki cykoria

Cykoria S.A. wprowadza zmiany

Unowocześnianie istniejących linii produkcyjnych i zakup nowych, bardziej wydajnych maszyn, zastosowanie nowych technologii, rozbudowa magazynów oraz logistyki a także wprowadzanie na rynek nowych, innowacyjnych produktów to tylko niektóre ze zmian, wprowadzanych przez Cykorię, firmę z polskim kapitałem, działającą na rynku od ponad 120 lat. -

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

bizerba_2Na targach EuroShop 2011 Bizerba zaprezentowała elastyczne rozwiązanie systemowe dla gastronomii

Balingen, 26 lutego 2011 – Pod hasłem “Open World” Bizerba orientuje się na globalne partnerstwo. Cel: połączenie specjalistycznych kompetencji międzynarodowych przedsiębiorstw, które są globalnymi liderami rynkowymi w swoich branżach z kompetencjami koncernu Bizerba w zakresie systemowych rozwiązań. Na targach EuroShop ten paradygmat był szczególnie widoczny.  Bizerba w kooperacji z firmą Procom z Darmstadt zaprezentowała modułowe rozwiązanie POS dla sieci gastronomicznych, placówek zbiorowego żywienia, kuchni centralnych, mobilnego handlu czy restauracji fastfood.

Technologie przemysłu spożywczego

Stacje mycia w układzie zamkniętym CIP (Cleaning in Place) stały się niezbędnym elementem wyposażenia zakładów przetwórstwa spożywczego spełniających wymagania systemu HACCP. Stacje mycia CIP to niezbędne wyposażenie wielu zakładów przemysłowych. Przeznaczone są do mycia i dezynfekcji linii produkcyjnych umożliwiając tym samym zapewnienie świeżej i trwałej żywności.

Technologie przemysłu spożywczego

Kocioł Warzelny - urządzenie mające zastosowanie w produkcji spożywczej, m. in. w masarniach, przemyśle mięsnym i wędliniarskim oraz w kuchniach przygotowujących większe ilości produktów płynnych.

Jego budowa to zbiornik (gar) z doprowadzonymi przyłączami wody oraz automatyką sterującą pracą (woda, grzanie, ciśnienie).

Technologie przemysłu spożywczego

Komora Wędzarniczo-Parzelnicza (KWP) - najważniejsze urządzenie w firmach produkujących mięso i wędliny. Komora ta przeznaczona jest do obróbki termicznej wędlin, mięs, drobiu i ryb. Podstawowe procesy to: suszenie, wędzenie, parzenie i studzenie.

Szukaj w katalogu firm