Przepisy kulinarne

Informacje - Słodycze, Lody, Desery

Fundacja - Wawel z Rodziną - rozpoczęła drugi rok działalności. W ubiegłym roku organizacja przeprowadziła z sukcesem szereg inicjatyw oraz objęła wsparciem kilkanaście tysięcy dzieci z całej Polski. Motywem przewodnim działań Fundacji jest pomoc dzieciom w spełnianiu marzeń, związanych z ich pasją.

 

Fundacja -Wawel z Rodziną- została powołana przez firmę Wawel SA w styczniu 2009 r. Jej głównym celem jest wspieranie polskich rodzin, a także osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Do wychowanków domów dziecka kierowane są doroczne akcje -Słodki Dzień dziecka- oraz -Zostań Pomocnikiem Św. Mikołaja. W ubiegłym roku pod szyldem Fundacji zorganizowano również Słodką Majówkę, otwarty rodzinny piknik o charakterze charytatywnym. Latem 2009 r. odbyły się warsztaty dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, podczas których dzieci spotkały się z Tomaszem Schimscheinerem, Prezesem Fundacji, a zawodowo - popularnym aktorem.

 

Artysta, na własnym przykładzie, przekonywał dzieci, że "motorem napędowym są dla człowieka marzenia". Od września br. 2009 r. Fundacja prowadzi również program edukacyjny "Masz Szansę", którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, zwiększenie potencjału życiowego dzieci oraz pomoc w rozwijaniu ich pasji i talentów. Dodatkowe zajęcia językowe, taneczne lub hobbystyczne Fundacja sfinansowała m.in. uczniom szkoły Podstawowej w Dobczycach, Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Miodowej 36 w Krakowie, Zespołu Szkół Łączności ul. Monte Casino 31 w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 134 w Krakowie oraz dzieciom z placówek opiekuńczo - wychowawczych. W ramach programu ze wsparcia Fundacji korzysta ok. 200 dzieci. W grudniu 2009 r.
Fundacja Wawel z Rodziną rozpoczęła współpracę ze świetlicą środowiskową, prowadzoną przez Salezjański Ruch Troski o Młodzież (Saltrom). Wsparcie świetlicy Fundacja rozpoczęła od akcji "Zima z Saltromem", zapewniając dzieciom posiłki i słodkie "co nieco". W drugim tygodniu ferii świetlicę odwiedził Tomasz Schimscheiner, który wziął czynny udział w przygotowanych przez dzieci zajęciach. Wielkim przeżyciem dla wszystkich była też wizyta w prawdziwej fabryce czekolady, w Dobczycach pod Krakowem. W drugim roku istnienia Fundacja zamierza kontynuować programy skierowane do dzieci objętych opieką zastępczą, a w szczególności podejmować inicjatywy edukacyjne. - Fundacja wspiera dzieci w odkrywaniu i realizowaniu własnych pasji - mówi Sylwia Warnecka, Wiceprezes Fundacji "Wawel z Rodziną". -Pokazujemy dzieciom, że warto mieć marzenia i trzeba dążyć do ich spełnienia, nawet wbrew okolicznościom.


źródło: wawel.com.pl/

Szukaj w katalogu firm

Nowe Firmy w Bazie Firm