Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Polacy coraz częściej obywają się bez gotówki. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców korzysta z oferty darmowych terminali płatniczych.

W sklepie osiedlowym, salonie fryzjerskim, kosmetycznym i warsztacie samochodowym. W gabinecie lekarskim i rehabilitacyjnym, u weterynarza, a także w biletomacie i parkometrze - Polacy chcą płacić bezgotówkowo.

Banki w naszym kraju wydały już blisko 40 mln kart płatniczych, co oznacza, że statystycznie posiada ją każdy mieszkaniec kraju. Ponadto, wciąż rośnie popularność innych, nowoczesnych form płatności, takich jak płatności telefonem czy systemem BLIK. Polscy konsumenci przyznają, że metody te są szybkie i wygodne, co więcej, pozwalają dokonać zakupu bądź zapłacić za daną usługę nawet, gdy nie mają przy sobie portfela z gotówką lub kartą. To rozwiązanie dogodne szczególnie dla tzw. millenialsów, czyli osób w wieku 18-36 lat, którzy nie boją się nowych technologii i chętnie z nich korzystają. Coraz częściej mają taką okazję.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa małym i średnim przedsiębiorcom oferowane są darmowe terminale płatnicze. Dzięki tej ofercie, przedsiębiorcy nie muszą płacić prowizji za transakcje kartami Visa i Mastercard przez 12 miesięcy.

Program ma przekonać do transakcji bezgotówkowych tych przedsiębiorców, którzy do tej pory - lub przez ostatnie 12 miesięcy - nie przyjmowali w swoich punktach płatności bez gotówki. Wielu z nich dotychczas obawiało się bowiem kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem terminala płatniczego. Program daje im realne wsparcie finansowe. Nic dziwnego, że urządzeń wciąż przybywa - tylko w 2018 roku do polskich przedsiębiorców trafiło ponad 100 tys. terminali płatniczych!

Jak zakwalifikować się do programu Polska Bezgotówkowa? W pierwszej kolejności należy wejść na stronę bezgotowki.pl i wybrać odpowiedni, dopasowany do konkretnego biznesu terminal. Następnie należy wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Ostatnim etapem jest... oczekiwanie na kuriera z dostawą. Więcej o darmowych terminalach dowiesz się na stronie https://bezgotowki.pl/.

Terminale płatnicze dają szereg korzyści nie tylko klientom. Klienci, którzy mogą płacić szybko, wygodnie i w zależności od potrzeb, skłonni są wydawać większe kwoty i polecać sklep znajomym. Punkt zaopatrzony w urządzenie płatnicze postrzegany jest przez nich jako nowoczesny i przyjazny klientom. Przedsiębiorcy zaś nie muszą trzymać całej gotówki w kasie i wozić utargu do banku. Środki wpływają bezpośrednio na ich konto.