Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

W internecie można kupić praktycznie wszystko. Co prawda w niektórych przypadkach kupujący nadal mają pewne opory, jednak w przypadku większości branż pokonanie obaw przynosi sporo korzyści. Dobrym na to przykładem są artykuły spożywcze.

Jedzenie przez internet

Wielu konsumentów słysząc o zakupach dokonywanych przez internet w pierwszym odruchu mówi, że to raczej przesada. Gdyby jednak dokładniej ich wypytać, szybko okaże się, że większość z nich bez żadnych oporów zamawiało w przeszłości żywność właśnie za pośrednictwem internetu lub telefonu. Chociażby przy okazji zamawiania pizzy. Czemu więc nie dokonać zakupu innych artykułów spożywczych?

Oczywiście, większość sklepów internetowych oferujących żywność skupia się na produktach o długim okresie ważności i zarazem stosunkowo łatwych do przesłania w standardowej paczce. Są jednak i takie, które działają bardziej lokalnie, zapewniając dostawy w obrębie konkretnego miasta lub okolic, za to posiadające w swojej ofercie nawet świeże owoce i warzywa. Czasem też łącza jedno z drugim i proponują wysyłkę w obrębie całego kraju części produktów ze swojej oferty, a dodatkowo w określonym zasięgu geograficznym produkty bardziej „wrażliwe” na transport i wymagające szybkiego dostarczenia do osoby zamawiającej.

Nie tylko żywność

Niektóre spośród internetowych sklepów spożywczych obok żywności oferują także podstawowe akcesoria przydatne w każdym domu, takie jak środki czystości, chustki higieniczne, czy nawet papier toaletowy. Część z nich, jak www.polskikoszyk.pl, posiadają także działy z artykułami dziecięcymi, takimi jak pieluchy, chusteczki, kaszki dla niemowląt, czy dziecięce pasty do zębów.

W wielu przypadkach pozwala to na oszczędzenie sporej ilości czasu, a przy okazji uniknięcie problemów z noszeniem dużej liczby reklamówek. Jest to szczególnie cenne, gdy ktoś nie posiada własnego samochodu i większe zakupy wymagałyby kilkukrotnego wyjścia i każdorazowego odstania w kolejce. Co więcej, może się okazać, ze przy poważniejszych zakupach pojawia się przy okazji oszczędności finansowe.

 

Artykuły o podobnej tematyce:

Szukaj w katalogu firm